تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1399/04/21
20 آذر 1398
تجاری‌سازی واحدهای فناور اولویت پارک علم و فناوری زنجان است

تجاری‌سازی واحدهای فناور اولویت پارک علم و فناوری زنجان است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، داوود مرادخانی ظهر امروز در جریان افتتاح دفتر استانداردسازی در پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه استاندارد جزو لاینفک زندگی جامعه بشری است، اظهار کرد: هر محصولی که امروزه مورد استفاده بشر است، مطمئنا استاندارد لازم را دریافت کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به اینکه رونق تولید زمانی رخ می‌دهد که استاندارد جای پای خود را در محصولات و خدمات پیدا کند، گفت: اگر بستر تولید با بستر استاندارد تلفیق پیدا کند، تولید رشد خواهد کرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه توسعه و فعالیت شرکت‌های فناور در بستر پارک‌های علم و فناوری فراهم شده است، گفت: برای اینکه شرکت فناور بتواند محصول خود را با گارانتی و تضمین به مردم ارائه کند، بهتر است که گواهی استاندارد داشته باشد.

مرادخانی با اشاره به اینکه ما به دنبال سوق دادن جوانان برای ارائه محصولات استاندارد به جامعه هستیم، تصریح کرد: یکی از مهمترین بخش‌هایی که پارک باید واحدهای فناور را توانمند کند، بخش تجاری سازی است و این بحث محقق نمی‌شود، مگر اینکه استاندارد شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان ادامه داد: اکثر این فعالیت‌ها فناوری جدید هستند که بومی سازی شده یا فناوری هستند که در داخل کشور توسعه یافته است، از همین رو اکثرا فاقد استاندارد هستند که به طرق مختلف نسبت به استانداردسازی آنها اقدام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان زنجان هم در این مراسم با اشاره به اینکه در راستای افزایش پوشش استاندارد، دفاتر استانداردسازی در دستگاه‌های اجرایی آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: تاکنون ۱۷ دفتر استانداردسازی در استان افتتاح شده است.

داود کارگرزاده هدف از ایجاد دفتر استانداردسازی در پارک علم و فناوری را استفاده از ظرفیت این پارک در حوزه استاندارد اعلام کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی دستگاه‌های اجرایی نسبت به استاندارد، استفاده از اساتید در حوزه جاسازی فرهنگ استاندارد، مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی از جمله اهداف آغاز به کار این دفتر است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز در دستگاه‌های مختلف دفاتر استانداردسازی راه‌اندازی شده است، افزود: همچنین استفاده از ظرفیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در حوزه استاندارد و جهت‌دهی به آنها از دیگر اهداف است.

مدیرکل استاندارد استان زنجان همچنین به شیوه‌نامه سازمان استاندارد در حوزه ارزیابی صدور و انطباق گواهی استاندارد اشاره کرد و گفت: این مبحث مربوط به مباحث دانش بنیان است که امیدواریم با این کار بتوانیم، پروانه‌های مربوط را به محصولات دانش بنیان صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی دفاتر استانداردسازی در دستگاه‌های دولتی و مراکز آموزشی تعامل بین دانشگاه و نهادها و استاندارد تقویت می‌شود و برنامه‌ها با سرعت و کیفیت جلو می‌رود، گفت: توجه به استانداردسازی کالا ارتقای کیفیت سلامت مردم را به دنبال دارد.

لینک خبر:

http://fna.ir/dds۶gb

تعداد بازدید : 1155
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان