31 مرداد 1401
نشست خبری ریاست پارک علم  وفناوری استان زنجان با اصحاب رسانه

نشست خبری ریاست پارک علم وفناوری استان زنجان با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان زنجان؛ علی آذر پیوند رئیس پارک و علم و فناوری استان زنجان در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه پارک استان از نظر زیر ساختی آخرین پارک کشور است، اظهار کرد: با توجه به تعداد نیروی انسانی پارک و همچنین فضای ساختمان که استیجاری می باشد خوشبختانه فعالیت های خوبی صورت گرفته و امیدواریم با حمایت های وزارت علوم، تحقیقات  وفناوری و استانداری زنجان نسبت به تجهیز نمودن و تامین ساختمان و نیروی انسانی مورد نظر قدم های محکمی در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین برداریم.

ایشان با بیان اینکه از نظر زیر ساختی برای پارک دو قطعه زمین در نظر گرفته شده است، گفت: این دو قطعه زمین مجموعا ۱۷.۵ هکتار است، که می‌توان گفت که یک زمین ۱.۵ هکتاری و یک زمین ۱۶.۵ هکتاری  است که مجوز  زمین ۱.۵ هکتاری طبق ماده ۲۳ در آستانه صدور است.

آذر پیوند با اشاره به کمبود فضا در پارک و علم و فناوری استان زنجان اضافه کرد: آخرین قولی که از نظر ساختمان داده‌ شده است، ساختمان خالی بیمه سلامت است که پارک پیگیر این مورد میباشد که هر چه زودتر آن را تحویل گرفته و با این اتفاق مبارک بسیاری از مشکلات شرکت ها حل خواهد شد.

وی با اشاره به واگذاری ۵ هکتار زمین خلع ید شده در شهرک صنعتی اشراق عنوان کرد: برای زمین های مدنظر، ۳۵ شرکت دانش بنیان و فناور معرفی کرده‌ایم که در حال حاضر قطعه‌بندی انجام شده و در حال رایزنی هستیم تا شرکت‌های فناور هم از این امتیاز بهرهمند گردند.

آذر پیوند به سرای نوآوری دانشگاه آزاد که حدود یک ماه پیش افتتاح شده است، اشاره کرد و گفت: زنجان جزء استان‌هایی است که کارخانه نوآوری ندارد، این در حالی است که رایزنی‌های با سازمان ورزش و جوانان انجام یافته تا سوله ای در اختیار پارک گزاشته  و ماهم با تمام توان سعی داریم تا در دهه فجر سال جاری کارخانه نوآوری راه‌اندازی گردد.

وی در خصوص دستیارفناوری که یکی از طرح های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ساماندهی کارآموزی دانشجویان می باشد  اشاره کرده ای و گفت : همچنین امسال طرح دستیار فناور از طریق پارک‌ها در سراسر کشور اجرا می‌شود که پس از ثبت نام بیش از 150 دانشجو و گذراندن مراحل پذیرش توسط شرکت های دانش بنیان و فناور، در حال حاضر ۱۷ دستیار فناور انتخاب شده است.

آذر پیوند به صندوق پژوهش وفناوری استان که در زمان تحویل پارک به تعلیق افتاده بود اشاره کرد و افزود: در این رابطه استاندار زنجان ورود کرده و با جذب سرمایه گذار، صندوق با سرمایه نزدیک 30 میلیارد تومان کار خود را شروع خواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان همچنین به اولین رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها) که به میزبانی استان زنجان برگزار شد اشاره کرد و گفت: در این رویداد مشکلات و نیازهای صنایع برگزیده مختلف شرکت‌کننده بررسی و حمایت می‌شود که در حال حاضر بعد از استان زنجان، در دو استان کردستان و گلستان برگزار شده که به مرور در سایر استان‌ها هم این رویداد برگزار خواهد شد.

علی آذر پیوند با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰ شرکت دانش بنیان در استان زنجان گفت: در حال حاضر۱۷ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناروی استان مستقر هستند و زنجان از نظر تعداد شرکت‌ها با توجه به هزینه‌هایی که می‌شود، وضعیت مساعدی دارد.

تعداد بازدید : 263
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024
ایمیل : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان