7 شهریور 1401
شرکت های دانش بنیان همواره توسعه دهنده اقتصاد کشور هستند

شرکت های دانش بنیان همواره توسعه دهنده اقتصاد کشور هستند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان زنجان؛ از جناب آقای احسان فخاری مدیر عامل شرکت سولار صنعت آندیا و جناب آقای هومن کوچکپور مدیر عامل تولیدی و بازرگانی صنایع لنت هیربد توسط دکتر علی آذرپیوند به موجب اخذ مجوز دانش بنیان شدن تقدیر و تشکر شد.
در این مراسم که در محل پارک علم  و فناوری استان زنجان برگزار گردید، ریاست پارک ضمن هدف گزاری برای شرکت های دانش بنیان مطرح کرد: امروزه شرکت هایی موفق و مفید هستند که بتوانند دستاورد خود را حفظ کرده و در مسیری که قدم برداشته اند با اراده ای محکم پیش بروند.
دکتر علی آذرپیوند در ادامه افزود: این گونه موفقیت ها مثال زدنی است و ما شاهد این امر هستیم که شرکت های مستقر در پارک علم  وفناروی استان با توانایی هایی که دارند می تواندد پله های ترقی را طی نموده و ما در ستاد پارک با تمام توان از تمکام شرکتا های حمایت میکنیم.
همچنین ایشان خاطر نشان کرد: پارک در نظر دارد به پاس این موفقیت کسب شده توسط شرکت ها، اجاره بهای واحدهای مستقر به مدت ۳ ماه معاف گردد.
شرکت سولار صنعت آندیا در سال ۱۳۸۸ با هدف فعالیت در زمینه های نوین تولید و مدیریت مصرف انرژی تاسیس گردید. به‌ نظر کارشناسان به دلیل رشد اقتصادی امروزه تقاضا برای انرژی به ‌طور چشم‌گیری در حال افزایش است. این امر توجه کشورهای جهان را به سوی کاربرد انرژی‌های جایگزین و یا تجدیدپذیر و همچنین مدیریت و کنترل هوشمند مصرف انرژی معطوف ساخته به ‌نحوی که دانش به‌کارگیری هرچه بیشتر این انرژی‌ها امروزه به صورت فزاینده ای در حال رشد و توسعه است. با توجه به این مهم شرکت سولار صنعت آندیا زمینه اصلی فعالیت خود را در شاخه انرژی های نو به سیستم های مختلف خورشیدی و در شاخه مدیریت و کنترل مصرف به ساخت و تامین قطعات تخصصی اتوماسیون و حفاظت شبکه های توزیع فشار متوسط اختصاص داده است.
شرکت تولیدی و بازرگانی صنایع لنت هیربد در سال ۱۳۹۸ در استان زنجان ، شهرستان زنجان به شناسه ملی ۱۴۰۰۸۸۰۵۹۶۵ با هدف تامین دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز صنایع تولید لنت ترمز کشور و در شرایط تحریم و با تکیه بر تجارب بیش از ۲۰ ساله موسسین شرکت در زمینه تولید انواع لندت ترمدز وکفشک ،تاسیس گردید.
دلایل عمده ورود شرکت تولیدی و بازرگانی صنایع هیربد در حوزه طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات تولید لنت ترمز :
-  ممنوعیت واردات لنت ترمز و کلاچ به داخل کشور و نیاز صنایع و کارخانجات تولید لنت ترمز به نوسازی و افزایش ظرفیدت تولید خطوط موجود .
 - تحریم های مالی و مشکلات بوجود آمده برای تولید کنندگان در زمینه واردات دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز .
 - افزایش نرخ ارز ، و کمک به جلوگیری از خروج ارز از کشور .
-  حفظ اشتغال موجود در کارخانجات تولید لنت ترمزو افزایش اشتغال در شرکت ها با امکان توسعه سریعتر خطوط تولید از طریق بهره گیری واحدهای تولیدی موجود در کشور از خدمات داخلی.
 - رفع نیاز سرمایه گذاران جدید در حوزه تولید لنت ترمز و پیگیری های انجمن تولید کنندگان لنت ترمز در خصوص فعالیت شرکت ها در رفع نیاز مصرف کنندگان بمنظور جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت محصولات تولیدی.
-  کمک به حفظ و افزایش سطح کیفی تولید کنندگان و ارائه تکنولوژی های جدید در زمین تولید لنت ترمز .
استان زنجان در حال حاضر بیش از ۸۰ شرکت دانش بنیان را در خود جای داده که از این تعداد، ۱۷ شرکت در پارک علم  و فناوری استان زنجان مستقر می باشند.

تعداد بازدید : 308
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024
ایمیل : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان