12 آبان 1401
ششمین نمایشگاه گیاهان دارویی با حضور شرکت های فناور و دانش‌بنیان

ششمین نمایشگاه گیاهان دارویی با حضور شرکت های فناور و دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان زنجان ششمین دوره‌ نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی از در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است و غرفه پارک علم و فناوری استان زنجان میزبان عموم مردم می باشد.

در  این دوره از نمایشگاه ۲۴۰ شرکت دانش‌بنیان، فناور، استارت‌آپ و خلاق آخرین دستاوردهای خود را در حوزه‌های مربوط به گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، طب ایرانی و فرآورده‌های گیاهان دارویی عرضه می‌کنند.

این محصولات در بخش‌های "داروهای گیاهی و فرآورده‌های دارویی"، "اسانس و عصاره‌های گیاهی"، "کشاورزی"، "غذایی"، "دمنوش و نوشیدنی‌های گیاهی" "ماشین آلات و تجهیزات"، "آرایشی و بهداشتی" عرضه شده است.

در ششمسن نمایشگاه نیز ۲۱ استان دستاوردهای خود را در بخش‌های پارک‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد به نمایش می‌گذارند.

یکی از اهداف این‌ نمایشگاه توسعه بازار شرکت‌ها است، بر این اساس برای حضور ۸۰ هیأت تجاری از کشورهای اروپایی همچون روسیه، صربستان، کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان، کشورهای ونزوئلا، عمان، هند و گامبیا در این نمایشگاه، برنامه‌ریزی شده است. 

همچنین ۵ صندوق سرمایه‌گذار خطرپذیر و پژوهش و فناوری در حوزه‌های گیاهان دارویی و طب سنتی و ۱۰ شتابدهنده فعال در زنجیره ارزش این اکوسیستم حضور دارند.

بخش سلامتکده طب سنتی یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه است که با همکاری دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بوده که مراجعه کنندگان توسط پزشکان طب سنتی ویزیت می‌شوند و می‌توانند داروهای خود را به صورت حضوری از داروخانه فرآورده‌های طبی نمایشگاه خریداری کنند.

در این نمایشگاه ۵۰ گونه دارویی به منظور آشنایی مردم عرضه خواهد شد.

گفتنی است این نمایشگاه تا روز جمعه مورخ ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۱ دایر می باشد.

تعداد بازدید : 157
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024
ایمیل : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان