تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/03/30
10 آذر 1397
رویداد "اردوی استارت آپی "

رویداد "اردوی استارت آپی "

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از زنجان، چهارمین دوره آموزشی کارآفرینی در قالب استارت آپ ویکند دو روزه در روزهای پنج شنبه و جمعه به تاریخ ۸ و ۹ آذر در دانشگاه زنجان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این دوره پس از چند هفته حضور در جلسات آموزشی و شرکت در کارگاه های مختلف، ایده های استارت آپی خود را ارائه داده و در نهایت ۱۷۲ شرکت کننده در ۱۸ تیم سازماندهی شده تا مدل کسب و کار را برای ایده های خود طراحی نمایند.

در ابتدای اردوی استارت آپی ۱۸ تیم پذیرفته شده در رویداد در زمان ۲ دقیقه ایده های خود را به منتور های رویداد ارائه دادند که از جمله آنها می توان به آرش سروری(مجری و برنامه ساز تلویزیون) علی امیری(از بنیانگذاران زرین پال)، مجید علوی زاده(بنیان گذار مجید آن لاین)، مهدی خادمی مقدم(بنیانگذار و مدیر عامل اسپید)، رضا قربانی(بنیانگذار راه پرداخت) اشاره کرد.

پس از ارائه اولیه ایده ها، تیم ها در اولین کارگاه اموزشی تحت عنوان آشنایی با فین تک شرکت نموده و آماده شروع کار بروی ایده های خود و طراحی مدل کسب و کار شدند.

در نهایت تیم ها پس از یک روز کار مداوم بروی ایده ها و پالایش ایده ها توسط منتور ها، صبح روز جمعه پس از شرکت در کارگاهِ نحوه ارائه که توسط آرش سروری ارائه شد، خود را برای حضور در اختتامیه و ارائه نهایی به داوران رویداد آماده نمودند.

مراسم اختتامیه از ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه شروع شد و در ابتدا جلسه پرسش و پاسخ از مهمان ویژه و داوران رویداد، علی امینیان از شرکت گوکل برگزار شد و پس از آن ۱۸ تیم شرکت کننده به قید قرعه نتیجه فعالیت دو روزه خود را به داوران ارائه دادند.

در بخش پایانی برنامه و پس از ارائه طرح ها، دکتر مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان به ایراد سخنانی در مورد لزوم فعالیت بیشتر جوانان به حوزه کارآفرینی پرداخت.

وی افزود:از اواسط اسفند ۹۶ که پارک علم و فناوری استان زنجان بعنوان آخرین پارک استانی افتتاح شده است تا پایان مرداد ماه ۹۷ توانسته ایم ۶۰ شرکت را در پارک سازماندهی و مستقر نماییم که این تعداد شرکت برای ۶۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

مرادخانی با اشاره به اینکه ساختمانهای زیادی در سطح شهر زنجان وجود دارند که بلا استفاده مانده اند؛ تصریح کرد:با توجه به اینکه ۴۰ شرکت در صف انتظار برای استقرار در پارک علم وفناوری قرار دارند، این در خواست را از مسئولین استانی داریم که برای سازماندهی این شرکت ها فضاهای مناسبی را در اختیار این مرکز قرار بدهند.

پس از پایان سخنان دکتر مرادخانی؛ دکتر وقف چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی به لزوم حمایت از جوانان و ایجاد بستری مناسب برای کارآفرینی آنان اشاره نمود و آمادگی خود را برای حمایت همه جانبه در این زمینه اعلام کرد.

فتح اله حقیقی ، استاندار تازه منصوب شده زنجان نیز به برنامه های ویژه استانداری برای جوانان اشاره کرد و در ادامه سخنان خود قول مساعد داد تا یک فضای مناسب برای گسترش فعالیت های پارک علم و فناوری استان اختصاص داده شود.

نهایتا در پایان رویداد دو روزه و پس از تقدیر از منتورها تیم های اول تا سوم به ترتیب تیم بازیاب ( در زمینه تفکیک زباله هااز درب منزل)، باشگاه صد ساله ها (فعال در حوزه خدمات پزشکی سالمندان) و SEA (طراحی بهینه سیستم های گرمایشی و سرمایشی) معرفی شده و از آنها تقدیر به عمل آمد.

تصاویر خبر
تعداد بازدید : 277
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان