تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/03/30
24 آذر 1397
تبریک دکتر مرادخانی به مناسبت هفته پژوهش

تبریک دکتر مرادخانی به مناسبت هفته پژوهش

به گزارش روابط عمومی پارک علم  و فناوری استان زنجان، ریاست پارک علم و فناوری استان زنجان، دکتر «داود مرادخانی» در پیامی فرا رسیدن هفته پژوهش را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

"اساتید، کارکنان، دانشجویان پژوهشگر و فن‌آوران گرانقدر

تحقیق و پژوهش دروازه ورود به خودکفایی و استقلال کشور است. در پرتو تحقیق و پژوهش کشورها می توانند به جای تقلید از افکار دیگران، خود اندیشه سازی کنند. پژوهش به ویژه در تصمیم‌گیری‌های کلان نقش عمده‌ای دارد. از همین روست که بسیاری، پژوهش را«حلقه مفقوده توسعه» یا «سنگ زیر بنای توسعه» می‌نامند.

پژوهشگران و مسئولین مراکز علمی و پژوهشی از طریق دستاوردهای پژوهشی با جمع آوری و استحصال اطلاعات، تجارب بدست آمده و آمار و آگاهی های لازم و مبانی متقن، مستدل و مستند و مباحث گوناگون علمی، فناوری، فرهنگی و اقتصادی، نقشه راه توسعه را هموار ساخته و با تاکید و تمرکز هرچه بیشتر بر توان داخلی، افقی هرچه روشن تر برای رشد و تعالی میهن عزیزمان ترسیم می نمایند.

موفقیت در تمام فعالیت‌های مربوط به توسعه صنایع، کشاورزی، خدمات و... به گونه‌ای به گسترش فعالیت‌های پژوهشی بستگی دارد و  پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید و به همین جهت است که نخستین ماموریت پژوهش، ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت ها ،  ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیتهای پژوهشی  و در نهایت به کارگیری نتایج تحقیقات در فرآیند های توسعه صنعتی و اقتصادی کشور است.

نامگذاری یک هفته در تقویم رسمی کشور، به نام هفته پژوهش، نشان از اهمیت این موضوع در بین مسئولان جمهوری اسلامی دارد و موقعیت مناسبی برای بازنگری و آسیب شناسی در خصوص شیوه های فرهنگ سازی در حوزه پژوهش محسوب می شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته پژوهش تلاش‌های خستگی ناپذیر تمامی اساتید و فرهیختگان دانشگاهی را ارج نهاده و از همه تلاشگران این عرصه ی پر زحمت و مملو از خیر و نیکی تشکر کنم. سلامت و مزید توفیقات یکایک دلسوزان و خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه دانشگاهیان سرافراز را از درگاه ایزد منان خواستارم.

امید آن دارم که با تلاش و همت همه تلاشگران این عرصه، شاهد موفقیت های چشمگیری در توسعه علمی استان و رساندن کشورمان به اوج افتخار و فتح قله های علمی در جهان باشیم."

تعداد بازدید : 131
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان