تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/03/30
1 دی 1397
تکلیف همه املاک دولتی مازاد تا پایان سال باید مشخص شود

تکلیف همه املاک دولتی مازاد تا پایان سال باید مشخص شود

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات پارک علم و فناوری استان زنجان افزود: طبق قانون تا آنجایی که دولت به شورای برنامه ریزی و استاندار اجازه داده تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.
استاندار زنجان تصریح کرد: در اولویت این واگذاری ها هم مشکل فضای اداری و تحقیقاتی پارک علم و فناوری استان قرار خواهد گرفت و دراین باره تعیین تکلیف خواهیم کرد.
حقیقی گفت: اصل برگزاری این جلسه موازی کاری با شورای برنامه ریزی استان نیست، بلکه تسهیل امور برای طولانی نشدن موضوع و تسریع در تعیین تکلیف واگذاری ساختمان به پارک علم و فناوری استان است.
استاندار زنجان تاکید کرد: برای اشتغال زایی نیازمند برنامه ریزی درست و عملیاتی هستیم و تقویت این پارک به علت زودبازده بودن و کم هزینه بودن در اولویت قرار دارد.
وی به نقش جوانان در هدایت بخش های مختلف کشور اشاره و تاکید کرد: جوانان در توسعه کشور نقش اساسی دارند و فعالیت های آنها به ساختار هر کشور سامان می بخشد، لذا هرقدر برای جوانان هزینه شود، سرمایه گذاری به شمار می رود.
حقیقی خاطرنشان کرد: مسئولان بررسی کنند اگر محیطی در استان وجود داشت که هم در آن مکان جوانان ورزش کنند و در کنار آن نیز مجموعه ای برای فعالیت های علمی و فناورانه باشد، می توانیم با راه اندازی آن گام جدیدی در این حوزه برداریم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: مکان هایی که امکان واگذاری دارند باید به پارک علم و فناوری و محیط هایی برای جوانان، اختصاص یابد.
شهرام طهماسبی تاکید کرد: از جمله اداره هایی که فضای اضافی زیادی دارد، سازمان جهاد کشاورزی است که در تمام استان دارای فضای اضافی است.
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: باید حلقه مفقوده دانشگاه و صنعت و مشکل کار را پیدا کنیم چراکه که هنوز بعد از گذشت سالها ارتباط درستی بین این دو شکل نگرفته است.
داود مرادخانی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها نحوه ورود به حوزه کسب و کار در رشته تخصصی دانشجویان و تجاری سازی علوم را آموزش نمی دهند.
وی تصریح کرد: باید بتوانیم ایده پردازی را به علاقه مندان آموزش دهیم تا در مراکز رشد و پارک علم و فناوری ایده های خلاقانه رشته تخصصی خودشان را عملیاتی کنند.
مرادخانی گفت: طی ۹ ماه گذشته حدود ۷۰ شرکت دانش بنیان را تحت پوشش پارک آورده ایم و برای سایر شرکت های حائز صلاحیت با مشکل جا مواجه هستیم.
به گزارش ایرنا، اسفند سال ۹۶ پارک علم و فناوری استان زنجان افتتاح شد و امسال نیز حدود ۷۰۰ میلیون تومان بودجه برای اجرای برنامه های خود داشت.

تعداد بازدید : 145
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان