تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/03/30
1 دی 1397
جوانان، نیازمند ایده‌های بهتری برای استارتاپ‌ها هستند

جوانان، نیازمند ایده‌های بهتری برای استارتاپ‌ها هستند

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، داوود مرادخانی ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل پارک علم و فناوری، با اشاره به اینکه مهم‌ترین خروجی پارک‌ها، تولید شرکت فناور و دانش‌بنیان است، اظهار کرد: در پارک‌های علم و فناوری، مهارت و باور به جوانان تزریق و هر چه این پارک بیشتر توسعه یابد، به همان میزان آمار شرکت‌های دانش‌بنیان بالا می‌رود و به افزایش تولید ثروت منتج می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در پارک علم و فناوری، فقط شرکت‌هایی مستقر می‌شوند که ایده‌های‌شان تجاری شده و دست‌شان در جیب خودشان باشد، ادامه داد: اگر فردی صاحب ایده باشد ولی موفق به تجاری‌سازی نشده باشد، در مراکز رشد پارک جایگزین شده و زمینه ورود او به پارک فراهم می‌شود.

 

مرادخانی تصریح کرد: برخی از شرکت‌ها در مراکز کار مشترک با پارک فعالیت می‌کنند؛ در واقع این شرکت‌ها محصول ندارند و صرفا صاحب ایده هستند، از این رو پارک زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا محصول خود را تجاری‌سازی کنند.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان افزود: طی رویدادهای استارتاپی که در استان برگزار می‌شود، معمولا جوانان ما به خاطر اینکه کمتر از استان خارج شده‌اند، ایده‌های چندان خوبی ندارند. در همین راستا، پارک شرایطی را فراهم می‌کند تا جوانان بتوانند از توانمندی چهره‌های برجسته کشوری در علوم روز نظیر نانو برای تولید ایده بهره بگیرند.

 

وی با بیان اینکه هفت مرکز رشد در استان زنجان وجود دارد، افزود: مرکز رشد دانشگاه زنجان در سال 88 افتتاح شده و 22 واحد فناور دارد. همچنین مرکز رشد دانشگاه آزاد در سال 93 راه‌اندازی شده و 10 واحد فناور دارد. مرکز رشد جهاددانشگاهی نیز که 13 ماه از افتتاحش می‌گذرد، 18 واحد فناور دارد.

 

مرادخانی ادامه داد: مرکز رشد دانشگاه علوم‌پایه که از سال 82 به راه افتاده است، 55 واحد فناور در آن مستقر است. مرکز رشد دانشگاه علوم‌پزشکی نیز 96 ماه از افتتاحش می‌گذرد و 9 واحد فناور دارد.

 

مرادخانی با اشاره به اینکه در حال حاضر 172 نفر نیازمند مکان و فضایی برای انجام فعالیت خود در پارک علم و فناوری هستند، خاطرنشان کرد: بالغ بر 50 واحد متقاضی داریم که هنوز مکانی ندارند. البته در سطح شهر ساختمان‌هایی وجود دارد که می‌توان از توان آن‌ها استفاده کرد.

تعداد بازدید : 151
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان