تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/06/04
21 بهمن 1397
جلسه با واحدهای فناور جهت گرامیداشت دهه فجر

جلسه با واحدهای فناور جهت گرامیداشت دهه فجر

دکتر مرادخانی در جلسه مشترک با واحدهای فناور به مناسبت گرامیداشت دهه فجر گفت: ضرورت دارد که دیدگاه کلی جامعه تغییر یابد و هرچه بیشتر به ایجاد شرکت های فناور یا دانش بنیان روی آورند. در این میان پارکهای علم و فناوری می­توانند بستر مناسبی برای حمایت از افراد فناور بدون سرمایه و حمایت از آنها فراهم سازد.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان بیان کرد: در سایر حوزه­ها مانند علوم انسانی،گردشگری، اقتصاد، نرم افزار و ... فرصت­های مناسبی وجود دارد و اعضای هیأت علمی دانشگاه با حمایت از دانشجویان توانمند و معرفی آنها به پارکهای علم و فناوری می­توانند از فرصت ها و تسهیلات ایجاد شده توسط این مرکز بهره مند گردند و در این راه پیشرو باشند.

ریاست پارک علم و فناوری استان زنجان در این جلسه گفت: این فرصت باید در اختیار جوانان این مرز و بوم قرار گیرد تا بر روی پای خود بایستند، خود باوری داشته باشند و با تفکر و خلاقیت برای مشکلات و معضلات جامعه راهکارهای عالمانه و نوآورانه ارائه کنند.

همچنین ایشان در صحبتهای خود عدم ارائه آموزش کافی به افراد جامعه را یکی از معضلات اصلی کارآفرینی عنوان کرد و گفت: آموزش کارآفرینی باید از سنین پایین صورت بگیرد تا از همان ابتدا کارآفرینی و ایجاد شغل جز برنامه­های اصلی خانواده ها باشد. در راستای دستیابی به این هدف والا، پارک علم و فناوری استان زنجان اقدام به برگزاری دوره های کارآفرینی در مقاطع مختلف تحصیلی با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان زنجان نموده است.

ایشان در توضیح اهمیت پارک علم و فناوری استان افزود: پارک علم و فناوری، از شروع یک کسب و کار، تا تثبیت آن، در کنار صاحبان ایده می­باشد و با حمایت‌های خود سعی در رشد و توسعه بازار این شرکت‌ها دارد. به همین منظور لازم است دستگاه‌های اجرایی به محصولات شرکت‌های فناور یادانش بنیان اعتماد کنند. چرا که این محصولات همه استانداردهای لازم یک محصول تجاری را دارند.

دکتر مرادخانی تصریح کرد: برای رشد اقتصاد دانش‌بنیان استان، باید همه تلاش کنیم تا بازار خوبی برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان ایجاد نماییم تا با بهره‌مندی از توان جوانان تحصیل کرده استان در رفع نیازهای استان بپردازیم.

وی ادامه داد: پتانسیل بسیار خوبی در شرکت‌های تحت حمایت پارک علم و فناوری وجود دارد که می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشند.

در انتهای این جلسه شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان در فضای هم فکری و هم افزایی به بیان مشکلات خود پرداختند.

تعداد بازدید : 245
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان