تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/09/25
23 اسفند 1397
پارک علم و فناوری زنجان از ۸۰ شرکت حمایت می‌کند

پارک علم و فناوری زنجان از ۸۰ شرکت حمایت می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، داود مرادخانی امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به سپری شدن یک سال از افتتاح پارک علم و فناوری زنجان اظهار داشت: با همراهی اصحاب رسانه معرفی این پارک به ذی نفعان میسر می‌شود علاوه بر این خدمات ارائه شده توسط پارک نیز تا حدودی مشخص می‌شود.

وی پارک را واحد خدمت رسان عنوان کرد و افزود: یکی از وظایف پارک این است که کمک کند تا ایده‌های افراد جوان و کارآفرین تبدیل به محصول شده و در سبد جامعه خود را نشان دهد.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران بر اساس آمارها رتبه 16 جهان است و بیشترین نرخ رشد علمی را دارد و در این بین استان زنجان نیز جز استان‌هایی است که بیشترین نرخ رشد دانش بنیان شدن را داشته است.

وی بیان کرد: نکته مهمی که در سال‌های آینده وجود دارد تبدیل تولیدات علمی به محصولاتی است که اثر بخشی خود را در جامعه نشان دهد و زمان آن رسیده است تا پیشرفت‌های علمی تبدیل به ایده‌های عملی و کاربردی شود.

مرادخانی با اشاره به این که گردانندگان علم کشور به این نتیجه رسیده‌اند که حلقه بعد از دانشگاه پارک علم و فناوری است، تصریح کرد: فهم مهارت افزایی، راه اندازی کسب و کار، تبدیل علم به عمل و گردش اقتصادی توسط پارک ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه پارک تولید ثروت و سرمایه به روش راه اندازی کسب و کار است، افزود: در استان زنجان این پارک در روند یک ساله از 80 شرکت حمایت کرده است، وظیفه پارک ساختار حمایتی است نرخ رشد استقرار شرکت‌ها در پارک علم و فناوری استان بالاترین نرخ بوده است که موجب شده بالغ بر 622 نفر در پارک علم و فناوری و 118 نفر در ساختار پارک، شاغل شوند.

مرادخانی ابراز کرد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در ابتدا 33 مورد بوده و در حال حاضر به 55 شرکت افزایش یافته است، برخی از شرکت‌ها نیز اقدام به دریافت مجوز کرده‌اند که هنوز صادر نشده است اما 19 شرکت به تایید نهایی رسیده است.

وی به اضافه شدن یک ردیف اعتبار ملی در قالب عمرانی اشاره کرد و گفت: این ردیف به استان اضافه شده تا هر چه بیشتر برای جوانان و کارآفرینان مورد استفاده قرار گیرد، همچنین باید یاد آور شد با توجه به افزایش تعداد پارک‌های علمی در سال 98، دستگاه‌های اجرایی شاید 20 درصد افزایش اعتبار داشته باشند اما پارک علم و فناوری بیش از 70 درصد افزایش اعتبار داشته است.

رئیس پارک علم و فناوری استان خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری زنجان آخرین پارکی است که مجوز فعالیت دریافت کرده است اما در مقایسه با پارک‌های چند ساله خدمات ارائه داده است.

وی افزود: علاوه بر این برای افزایش اکوسیستم باید ذی نفعان شناسایی می‌شد که تنها جوانان و تحصیل کردگان نیستند بلکه تمام افرادی است که دوره های لازم را سپری کرده‌اند، در راستای هم افزایی با دستگاه‌های دولتی و غیردولتی نیز تفاهم نامه‌هایی امضا شده تا بتوان بر اساس تخصص‌های موجود در اکوسیستم تلاش شود تا هم افزایی ها بیشتر شده تا موجب رشد هر چه بیشتر پارک علم و فناوری شود.

مرادخانی به برگزار شدن فن بازار جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نزدیک یک هزار طرح حضور داشت که 10 طرح انتخاب شد و از این 10 طرح نیز 5 طرح انتخاب شد که با افتخار می‌توان گفت که یکی از این طرح‌ها برای استان زنجان بود که 250 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کرد.

وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری، مرکز رشد، پیش رشد، مرکز خلاقیت و رشد، مرکز شکوفایی و خلاقیت همه مجموعه وابسته به وزرات علوم تحقیقات و فناوری است و حکم آن را وزرات علوم داده است، شخصی که عضو پارک فناوری باشد دارای مجوز با اسم مجوز فناوری است که همانند مجوز کسب و کار و معتبر است.

تعداد بازدید : 218
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان