تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/09/25
23 اسفند 1397
پارک علم و فناوری استان زنجان از ابتدای امسال آغاز به کار کرده است

پارک علم و فناوری استان زنجان از ابتدای امسال آغاز به کار کرده است

داود مرادخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: قبل از این فقط یک پارک علم و فناوری زیر نظر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان فعالیت می کرد که با این مجوز 2 پارک در استان فعالیت خواهد کرد.
مدیر پارک علم و فناوری استان زنجان با تبیین اهداف راه اندازی پارک های علم و فناوری در سطح استان ها، گفت: حمایت از فناوری های نوین محصول محور، حمایت از شرکت های خدمات در حوزه فناوری و حمایت از تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ از جمله محورهای مهم پارک های علم و فناوری است.
مرادخانی با اشاره به لزوم تولید فناوری در دانشگاه های استان، افزود: هم اکنون در این استان سازمانی که بتواند به طور جامع از کارآفرین و افراد نخبه علمی برای تجاری سازی علم خود حمایت کند، وجود ندارد و این پارک مستقل می تواند حامی خوبی برای افراد هدف باشد.
وی اظهار کرد: قبل از ایجاد پارک مستقل علم و فناوری در استان زنجان، اکثر بودجه 20 میلیارد ریالی تخصیص یافته به جای توسعه در امور مرتبط، در سایر حوزه ها به کار گرفته می شد.
مدیر پارک علم و فناوری استان زنجان خاطرنشان کرد: متاسفانه بودجه پارک علم و فناوری در زنجان مانند سایر استان ها سبب توسعه اشتغال در بین جوانان نشده است.
مرادخانی با اشاره به بودجه 300 میلیاردی پارک علم و فناوری استان اصفهان در سال 94، گفت: پارک استان خراسان رضوی نیز در همین مدت 80 میلیارد ریال و استان همدان 40 میلیارد ریال بودجه به خود اختصاص داده و در راستای اشتغال جوانان هزینه کرده اند.
وی تاکید کرد: در همه استان ها مراکز رشد با پارک های علم و فناوری باهم هستند، ولی در این استان اینطور نیست و به همین خاطر سال گذشته مرکز رشد دانشگاه زنجان فقط 700 میلیون ریال بودجه داشت.
مدیر پارک علم و فناوری استان زنجان خاطرنشان کرد: بودجه سال جاری با حمایت های استانداری زنجان و وزارت ارتباطات، علوم و فناوری تامین خواهد شد.
وی به مزیت های راه اندازی این پارک در زنجان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم تا اجماع واقعی بین فناوران، کارآفرینان، نخبگان، اساتید، صنعتگران و دانشجویان ایجاد شود تا بتوان از این فرصت به نفع استان استفاده کرد.
مرادخانی تاکید کرد: هیچ محدودیتی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و افراد حقیقی یا حقوقی واجد شرایط نداریم و این موضوع به نفع حوزه علمی و صنعتی خواهد بود.

تعداد بازدید : 236
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان