تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1398/04/25
23 اسفند 1397
افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان

افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان

به گزارش عصر ارتباط به نقل از برنا، یکی از اقدامات بسیار مهمی‌که در سال جاری با تلاش‌ها، اقدامات و پیگیری‌های مهندس درویش امیری مدیریت عالی استان محقق شد، راه اندازی پارک علم و فناوری استان بود. گفتنی است علیرغم اینکه اقداماتی در زنجان در طول سال‌های گذشته در این خصوص شروع شده بود، اما به دلایلی تاکنون، راه اندازی این پارک محقق نگردیده بود که با تلاش‌های صورت گرفته، مجوز پارک علم و فناوری در فروردین ماه سالجاری از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شد و البته نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تلاش‌های مناسبی به منظور اخذ ردیف اعتباری مستقل در بودجه سال آینده این پارک، انجام دادند و البته گفتنی است تلاش خواهد شد در آینده نزدیک، این پارک توسعه بیشتری یابد. همچنین با توجه به حمایت‌های مدیریت عالی استان، با بهره‌مندی از ظرفیت مجموعه‌های اداری استان، نهایت تلاش به منظور برطرف کردن مشکلات این مجموعه صورت خواهد گرفت.

با توجه به اینکه در سال‌های گذشته عملاً وجود پارک علم و فناوری در استان راه اندازی نشده بود و تنها به صورت ظاهری این مهم، تحقق یافته بود، تلاش‌ها و حمایت‌های زیادی از سوی مدیریت عالی استان به منظور راه اندازی واقعی و تحقق این مهم در زنجان صورت گرفت و ردیف اعتباری و بودجه مستقلی نیز به صورت سالانه برای این پارک در نظر گرفته شد تا با راه اندازی آن بتوان، حمایت‌های لازم از واحدهای کوچک و خرده پای دانش بنیان در استان صورت گیرد و با تجمیع و هدایت فعالیت‌های این واحدها، علاوه بر جذب نیروهای نخبه در قالب فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، سمت و سوی فعالیت‌ها را به مسیری هدایت کرد تا علاوه بر بازارآفرینی، ارزش اقتصادی این فعالیت‌ها بیش از پیش گردد.

شایان ذکر است پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی موثر در امر توسعه فناوری و به تبع آن، توسعه اقتصاد دانش مدار و اشتغالزایی تخصصی، مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است. پارک‌های علم و فناوری، محیط‌هایی مناسب برای استقرار و حضور حرفه ای شرکت‌های فناوری کوچک و متوسط، واحدهای تحقیق و توسعه و موسسات پژوهشی است که با تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها، به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند. هدف نهایی این هم نشینی، ایجاد چشمه‌های فناوری و تسهیل فرآیند جذب، ارتقاء و انتشار آن است؛ به نحوی که تمامی‌و یا بخش عمده ای از فعالیت‌ها منتهی به محصولات فناوری شود و در این پارک‌ها به صورت حرفه ای قابل انجام باشد.

اهم این فعالیت‌ها شامل بازار سنجی، ایده پردازی، پژوهش علمی، طراحی مهندسی، نمونه سازی، طراحی صنعتی، استاندارد سازی، تدوین دانش فنی، ثبت مالکیت فکری، فروش و عملیات مستشاری بعدی برای تحقق محصولات فناوری در عرصه تولید صنعتی و همچنین حضور موثر در بازارهای فناوری جهان است.

تعداد بازدید : 154
نظر شما چیست
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان