تماس با ما سئوالات متداول English امروز 1399/03/15
14 اردیبهشت 1398
1230شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می کنند

1230شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می کنند

دکتر حسین وطن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این وزاتخانه، حمایت های همه جانبه ای در ارتباط با فناوری های حوزه سلامت از قبیل تاسیس شرکت دانش بنیان، استقرار در مراکز رشد دانشگاه ها، راه اندازی اتاق های تمیز، محصول تولید شده برای بازار سازی، ورود به بازار داخلی و اخذ استانداردها از ارگانهای مربوطه از قبیل سازمان غذا و دارو را انجام و مورد حمایت قرار می دهد.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت، انواع صندوق ها را برای حمایت مالی از هسته های فناوری و یا فناوران جهت استفاده از فرصت ها ایجاد می کند.
این مسئول ادامه داد: در سال 96، 750 میلیارد دلار محصولات مرتبط با حوزه سلامت صادر شد و بالغ بر یکهزار و 800 میلیارد تومان نیز میزان فروش این محصولات در کشور بود که ارزش افزوده بسیار بالایی برای کشور به دنبال داشته است.
وطن پور ابراز امیداواری کرد، با توجه به شرایط تحریم، محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت نیازهای داخلی و بین المللی را تامین کند.
وی عمده ترین چالش پیش روی توسعه فناوری سلامت را تمرکز در سیاستگزاری ها عنوان کرد و گفت: این وزارتخانه به رغم مسائل اقتصادی، مشکلی در ارتباط با حمایت از فناوران حوزه سلامت ندارد و در این راستا منابع متعددی پیش بینی شده است و اصل مهم اینکه پژوهش های کشور باید به سمت محصول محوری سوق داده شود.

تعداد بازدید : 369
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 1- 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان