29 خرداد 1398
بازدید دکتر مهدی علیخانی، معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس‌جمهور از پارک علم و فناوری استان زنجان

بازدید دکتر مهدی علیخانی، معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس‌جمهور از پارک علم و فناوری استان زنجان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان زنجان، دکتر داود مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان در جلسه‌ای که با حضور معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس‌جمهور و آقای مهندس باکری برگزار شد، اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان زنجان در سال ۹۶ افتتاح و طی مدت یک سال از زمان راه اندازی اقدامات مهم و دستاوردهای ارزشمندی را برای شهر و کشور به ارمغان آورده است. ایشان به کمبود اعتبارات برای حمایت‌ از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۲ هزار نفر‌ساعت دوره آموزشی در همین راستا برگزار شده و تلاش داریم تا این سیستم را در استان گسترش دهیم. این مقام مسئول افزود از اهم اقدامات انجام گرفته توسط پارک علم و فناوری استان در سال ۹۷ فرهنگ‌سازی فعالیت‌های فناورانه بوده، ایشان افزودند: در سال ۹۸ نیز توسعه این فرهنگ را در دستور کار داریم. در ادامه جلسه واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری نیز مشکلات و درخواست­های واحد خویش را بیان کردند. مدیر مرکز رشد دانشگاه زنجان نیز در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد و گفت: مسیرهای حمایتی برای حمایت از شرکت های دانش‌بنیان باعث هدررفت منابع می‌شود و این پشتیبانی‌ها باید در مسیر درست قرار گیرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز تصریح کرد: در سال گذشته جهاددانشگاهی زنجان نخستین مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق کشور را دایر کرده است. همچنین اولین پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم فرهنگی کشور متعلق به جهاددانشگاهی می­باشد.

آقای دکتر علیخانی معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس‌جمهور در بازدید از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری ضمن اشاره به فعالیت بیش از ۴۰۰۰ شرکت دانش بنیان در سراسر کشور، تصریح کرد: هدف‌گذاری برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان سال، افزایش بیش از ۲ برابری تعداد این شرکت‌ها می­باشد و حمایت‌های انجام شده از سوی دولت برای فعالیت این شرکت‌ها نشان‌دهنده اراده و انگیزه برای اجرایی شدن قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور است.
 

 

 

 

 

 

تصاویر خبر
تعداد بازدید : 1155
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان