11 تیر 1398
جناب آقای دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و جناب آقای دکتر حقیقی، استاندار محترم و ساعی استان زنجان به تاریخ ١١ تیر ماه سال جاری از پارک علم وفناوری استان زنجان و واحدها و هستههای مستقر بازدید و در جریان روند فعالیتهای آنها قرار گرفتند.

جناب آقای دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و جناب آقای دکتر حقیقی، استاندار محترم و ساعی استان زنجان به تاریخ ١١ تیر ماه سال جاری از پارک علم وفناوری استان زنجان و واحدها و هستههای مستقر بازدید و در جریان روند فعالیتهای آنها قرار گرفتند.

جناب آقای دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و جناب آقای دکتر حقیقی، استاندار محترم و ساعی استان زنجان به تاریخ ١١ تیر ماه سال جاری از پارک علم وفناوری استان زنجان و واحدها و هسته های مستقر بازدید و در جریان روند فعالیتهای آنها قرار گرفتند.
آقای دکتر ستاری بر ضرورت حمایت این واحدهای فناور تأکید جدی نمودند.
ایشان در این بازدید از اولین آزمایشگاه مجازی استان زنجان رونمایی کردند. محصول آزمایشگاه واقعیت مجازی توسط هسته فناور مستقر در پارک استان تولید شده است.
این محصول چهارده نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است.
محصول فوق الذکر تاکنون در پنج مدرسه در اروپا و امریکایی به فروش رفته و جزو برنامه های فوق درسی آن ها می باشد.
از مهم ترین ویژگی این محصول این است که هزینه های راه اندازی آزمایشگاه را به حدود یک چهارم تقلیل داده است.
دومین محصول رونمایی شده، حشره کش خانگی ارگانیک هوم هیرو (Home Hero) محصول واحد فناور شیمی سبز اشراق بود. این محصول یک حشره‌کش خانگی ارگانیک،  تقویت شده با اسانس گیاهی، زیست‌سازگار، ماندگاری طولانی می باشد. 
آخرین محصول رونمایی شده اولین گپ پمپ های وکیومی تولید شده توسط واحد فناور کاردانان شایسته می باشد که این محصول ۴۰ نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است. یکی از مهم ترین مزیت های این محصول عدم تولید آن در ایران و نیاز مبرم کارخانه های مس می باشد که در زمان تحریم واردات آن به کشور با هزینه های بسیار بالا از کشور آمریکا در شرایط بسیار سخت صورت میگرفته است که بعد از تولید این محصول توسط واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان، نیازی به واردات آن نبوده و در مشابه با نمونه آمریکایی مقاومت بالاتری در مقابل شوک های مکانیکی داشته است.

تعداد بازدید : 777
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان