1 اسفند 1398
تفاهم نامه تجاری سازی و سرمایه گذاری پارک با بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی

تفاهم نامه تجاری سازی و سرمایه گذاری پارک با بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی

 یکی از مسائل مهم در حمایت از تولید ملی، اولویت گذاری و انتخاب صنایعی است که می تواند با سرعت بالاتری توسعه پایدار و مبتنی بر ارزش های ملی را سامان دهد. با توجه به فرصت ها، تهدیدها و منابع محدود باید امکانات کشور را در برخی صنایع استراتژیک متمرکز نمود. در این راستا هنگامی که بحث از تولید ملی، ثروت آفرینی ملی، اشتغال زایی و ... می شود، نگاه ها ابتدا به سمت صنایعی چون نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی و ... می رود و دیگر صنایع چندان مورد توجه قرار نمی گیرند، در حالی که اگر شاخص های ثروت آفرینی، اشتغال زایی، رشد اقتصادی و ... را در نظر بگیریم، صنایع فرهنگی یکی از مهمترین اولویت ها خواهد بود.

صنایع فرهنگی، دانش بنیان هستند و قابلیت زیادی برای ایجاد شغل دارند. تولیدات این صنعت بر خلاقیت، مهارت و نوآوری استوار بوده و غالبا مبتنی بر فناوری است. بر اساس یک دسته بندی، این صنایع عبارتند از:

۱. سینما و تئاتر

۲. رادیو و تلویزیون

۳. چاپ‌ونشر (کاغذی-الکترونیک)

۴. موسیقی

۵. مد (لباس و غیره)

۶. گردشگری

۷. دکوراسیون و معماری

۸. آموزش الکترونیکی

۹. تبلیغات

۱۰. پویانمایی

۱۱. بازی‌های رایانه‌ای

۱۲. صنایع دستی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان زنجان، تفاهم نامه ای فیمابین پارک و بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی امضا شد. در این جلسه دکتر اسدی به توضیح فعالیت اصلی بنیاد حول فناوری و توسعه صنایع خلاق با تمرکز بر فناوری های صنایع دستی، گردشگری، بوم گردی، صنعت فرش، تولید محتوای دیجیتال، هنر و صنایع هنری اشاره نمود و چشم انداز اصلی این بنیاد را ایجاد برترین زیست بوم کسب وکارهای فناوری فرهنگی در خاورمیانه عنوان کرد.

در جهت توسعه کسب و کارهای نوپا دفتر سرمایه گذاری و تجاری سازی پارک علم و فناوری استان با همکاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی راه اندازی شد. در این راستا بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی اقدام به تجاری سازی و سرمایه گذاری واحدهای فناور فعال در استان فعالیت و پارک علم و فناوری استان زنجان نیز در راستای اجرایی نمودن این تفاهم اقدام به تامین زیر ساختهای لازم برای بنیاد خواهد کرد.

در انتهای این جلسه مقرر شد پارک علم و فناوری استان زنجان با برگزاری فراخوان ماهانه نسبت به جمع آوری طرحهای قابل سرمایه گذاری و احصای آنها اقدامات لازم را انجام دهد. پس از امضای تفاهم نامه از مدعوین جهت ارائه طرحها به دفتر پارک دعوت به عمل آمد.

تعداد بازدید : 1944
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان