30 بهمن 1398
تولید البسه ورزشی هوشمند و نخ‌های اسپاندکس توسط محققان پارک علم و فناوری استان زنجان

تولید البسه ورزشی هوشمند و نخ‌های اسپاندکس توسط محققان پارک علم و فناوری استان زنجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان زنجان، البسه ورزشی هوشمند دارای تکنولوژی کول‌مکس و نانو می‌باشد که به دلیل خاصیت تبخیر سریع عرق و پایداری بالای خواص، کاربرد مطلوبی در لباس‌های ورزشی دارند.

محصول دیگر این شرکت فناور، نخ‌های اسپاندکس است که دارای خاصیت آنتی‌باکتریال ماندگار بوده و استحکام و خاصیت کشسانی در آن‌ها بهبود یافته است. به همین دلیل این نخ‌ها در پارچه‌های کشی و پوشاک کاربرد فراوان دارند.

بر اساس این گزارش، همچنین در حاشیه رونمایی از البسه ورزشی هوشمند، از نرم‌افزار سامانه مدیریت فرآیندهای کسب و کار شرکت آرین نوین رایانه مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان نیز رونمایی شد.

سامانه جذب و پذیرش به صورت ساده، عملیات استقرار واحدها و هسته‌ها و ارزیابی آنها را تسهیل کرده و از دیگر عملیات قابل انجام در این سامانه، می‌توان به مکاتبات اداری پارک و شرکت‌های عضو در پارک و مرکز رشد نام برد و داوری و ثبت اختراعات از دیگر مزیت‌های این سامانه می‌باشد.

لینک خبر در سایت وزارت علوم

تعداد بازدید : 1374
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024

E-mail : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان