28 بهمن 1399
راه اندازی مرکز شهید فهمیده در استان زنجان

راه اندازی مرکز شهید فهمیده در استان زنجان

نشست هم اندیشی و افتتاح مرکز شهید فهمیده استان زنجان در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان و بررسی راهکارهای همکاری پارک علم فناوری استان و صنایع دفاع با حضور امیر سرتیپ حمدی فرماندهی محترم تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش، دکتر نوروزی رئیس حوزه نوآوری، فناوری و علوم موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی، مهندس اسدیان رئیس محترم شبکه شهید فهمیده موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی، مهندس رونقی نماینده محترم وزیر و مدیر ارشد وزارت دفاع در استان، دکتر حسینی رئیس محترم دفتر شهید فهمیده غرب و شمالغرب،  ، آقای مهندس شفائی از متولیان مرکز شهید فهمیده زنجان و دکتر مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان، بهمن ماه در مرکز نوآوری پارک علم وفناوری استان برگزار شد .

در این نشست دکتر مرادخانی ضمن خوش­آمدگویی به حاضرین در نشست به تشریح فعالیت­های پارک علم و فناوری استان پرداخت و تصریح کرد: تعامل با وزارت دفاع، دستگاه‌های اجرایی استان و بخش خصوصی برای استفاده از پتانسیل آنها در جهت رشد شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور از برنامه های پارک علم و فناوری استان زنجان است. ایشان راه اندازی مرکز شهید فهمیده در مرکز نوآوری پارک را فرصت بزرگی برای همکاری های دوجانبه دانستند و خاطرنشان کردند که بی شک این مرکز می­تواند گام مهمی در رفع برخی موانع و مشکلاتی که شرکت های دانش بنیان و بویژه هسته های فناور با آن درگیر هستند، بردارد.

در بخشی از مراسم مهندس اسدیان ضمن تاکید بر این موضوع که بسیاری از زمینه های فعالیت شرکت های دانش بنیان و هسته های فن آور موردنیاز صنایع دفاعی و حتی بسیاری از شرکت ها و سازمان های وابسته به وزارت دفاع است خاطرنشان کردند که سرمایه گذاری در این زمینه می تواند کشور را بی نیاز از واردات بسیاری از کالاهای موردنیاز کند.ایشان همچنین با اشاره به وجود مشکلات متعددی که در حوزه تبدیل علم به صنعت با وجود تحریم های ظالمانه موجود،  بیان کردند که امروزه کشور ما میتواند همانند دهه های گذشته از این مشکلات سربلند بیرون بیاید، همچنین بسیاری از شرکت های دانش بنیان ما نه تنها می توانند در بسیاری از زمینه ها نیاز های موردنیاز داخل را تامین کنند بلکه میتوان زمینه صادرات بسیاری از آنها را نیز فراهم نمود.

در ادامه دکتر نوروزی با اشاره به لزوم تسهیل برقراری ارتباط سازنده بین سازمان ها با شرکت ها و هسته های فناور در جهت تسهیل معرفی کسب و کارهای نوپا و لزوم حمایت از آنها و همچنین نیاز صنایع دفاعی به بسیاری از حوزه های فناوری خاطرنشان کردند که صنایع دفاعی میتواند بستر مناسبی برای حمایت و معرفی محصولات هسته های فناور باشد.راه اندازی مرکز شهید فهمیده در زنجان و از همه مهمتر در مرکز نوآوری پارک استان میتواند زمینه ساز ارتباط مستقیم هسته های فناور در جهت رفع مشکلات پیشروی آنها و همچنین ارتباط مستقیم آنها با این مرکز باشد. مرکز شهید فهمیده می تواند پل سازنده ای بین مجموعه های بهم وابسته و حتی زیرمجموعه های صنایع دفاعی و سایر سازمان های دیگر در حل این مشکلات شود.

همچنین در بخشی از مراسم از آقای مهندس شفائی از فعالین پیشین و تاثیرگذار در راه اندازی مرکز شهید فهمیده در زنجان و همچنین به پاس نقش آفرینی پارک در تغییر اکوسیستم فناوری استان و خدمات دکتر مرادخانی در درخشش فناوری های بومی استان ضمن اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

مهندس حسینی پیش از افتتاح دفتر مرکز شهید فهمیده بیان داشتند: این ظرفیتی است که شرکت های بومی استان زنجان می­توانند با عضویت در آن خدمات مناسبی برای توسعه فعالیت های فناورانه و دانش بیان دریافت کنند. ایشان با اشاره به مشکلات پیش روی شرکت های نوپا و لزوم حمایت از آنها به ضروت همکاری در زمینه های مختلف جهت رفع این مشکلات و تسهیل فعالیت­های این شرکت ها را تأکید نمودند.

و در پایان برخی از شرکت های فناور استان در نشستی صمیمانه به معرفی دستاوردها و محصولات در حوزه های مرتبط با صنایع دفاع پرداختند.

تعداد بازدید : 131
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024
ایمیل : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان