18 مهر 1401
برگزاری تور فناوری ویژه روسای پارک‌های علم و فناوری کشور

برگزاری تور فناوری ویژه روسای پارک‌های علم و فناوری کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان زنجان تور فناوری ویژه روسای پارک‌های علم و فناوری کشور با حضور دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار گردید.

دکتر علی خیرالدین در این نشست اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری نشست حاضر انتقال تجربه میان روسای پارک‌های علم و فناوری کشور است. از آنجا که شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تجارب خوبی در این زمینه دارد این نشست می‌تواند تجربیات مفید را به پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور منتقل کند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری تور فناوری بین‌المللی در کشور چین خبر داد و گفت: به زودی این نشست در دفتر همکاری‌های ایران و چین برگزار خواهد شد.

دکتر قاسم مصلحی، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، نیز به معرفی اجمالی شهرک پرداخت و اظهار داست: توجه ویژه به قدرت‌آفرینی از طریق کسب علم و دانش همواره در رفتار مقام معظم رهبری وجود داشته و این نشان از اهمیت بسیار زیاد این موضوع دارد.

وی افزود: از دهه ۹۰ به بعد توسعه مبتنی بر دانش مورد توجه قرار گرفت که پیشران‌های آن شامل نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین و واحد‌های تحقیق و توسعه و شرکت‌های کوچک و متوسط است. البته مأموریت اصلی پارک، ایجاد اشتغال نیست.

مصلحی با اشاره به بخش فن‌آوری صنعت‌ساز در شهرک، گفت: فناوری که در شهرک به دست آمده، پس از رسیدن به مرحله تولید انبوه می‌تواند باعث ایجاد صنایع جدید در سایر مکان‌ها مثل شهرک‌های صنعتی شود که این مسئله در ایجاد مشاغل جدید تأثیرات مثبت دارد.وی خاطرنشان کرد: تعامل مثبت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه‌ها، یکی از الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود، به همین دلیل همواره مورد توجه مدیریت شهرک قرار داشته است.

تعداد بازدید : 216
آخرین اخبار
رویداد ها
کیفیت بهره ‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى که ابر خورشید را از دیدگان پنهان کند-امام زمان (عج)

زنجان، میدان پروین اعتصامی، خیابان وحی، پارک علم و فناوری استان زنجان
تلفن : 26 79 73 33 024
فکس : 50 57 74 33 024
ایمیل : info@zstp.ir

درباره پارک علم و فناوری استان زنجان
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ثبت نام در خبرنامه پارک علم و فناوی استان زنجان